توقف در عمان

اگر اولین بار است که به عمان سفر می‌کنید و یا مسافری علاقه‌مند به دیدن زیبایی‌های عربستان هستید بایستی حتماً مسقط و عمان را ببینید.
سواحل، کوه‌ها، صحرا، قلعه‌ها، قصرها و واحه‌هایی نفس‌گیر دارد که با میهمان‌نوازی عمانی‌ها ترکیب‌شده است. عمان ایر، وزارت گردشگری و شرکت‌های تفریحی و هتل‌ها یک توقف کوتاه را با پیشنهاد یک شب رایگان به شما ارائه می‌دهند البته درصورتی‌که توقفی 2 یا 3 شبه داشته باشید.
شرایط و ضوابط
اقامت
•    در عمان 2 شب بمانید و هزینه 1 شب را بدهید و یا 3 شب بمانید و هزینه دو شب را بدهید. البته این پیشنهاد در شرایطی ست که حداقل 2 شب و حداکثر 3 شب در عمان بمانید.
•    برای اقامت بیشتر در همان هتل بایستی هزینه آن پرداخت شود.
•    پیشنهاد ویژه شامل اتاق‌خواب، هزینه مالیات و خدمات برای یک شب است. برخی از هتل‌ها و اقامتگاه می‌توانند مزایای بیشتری را در نظر بگیرند.
•    اتاق‌ها در زمان رزرو در دسترس‌اند.
•    روزهای تعطیل برای هتل شانگری لا : 20-28 اکتبر 2018، 24 دسامبر-6 ژانویه 2018، 1625 فوریه 2018، 1528 آوریل 2018، 24 اکتبر-3 نوامبر، 24-31 دسامبر 2019.
عمان ایر
•    برای میهمانانی که با هواپیمایی بین‌المللی عمان ایر  چه در مسیر رفت و چه برگشت سفر می‌کنند.
•    برای مسافران تمامی مقاصد گردشگری در دسترس است، به‌جز مسافرتی که مقصد نهایی‌اش عمان باشد.
•    توقف رایگان برای هر سفرِ برگشتی امکان‌پذیر است. عمان ایر مالیات اضافی برای توقف رایگان در عمان را  در سفر برگشت در نظر نمی‌گیرد.
•    برای برخی از بلیت‌ها مالیات تعلق می‌گیرد اگر شما توقف در عمان را به‌عنوان نقطه عزیمت انتخاب کنید. لطفاً شرایط و ضوابط ذکرشده در بلیت خود را با دقت بخوانید.
•    حداکثر یک "پیشنهاد توقف در عمان" به ازای هر رزرو وجود دارد.
•    این پیشنهادی نمی‌تواند با هیچ پیشنهاد تبلیغاتی دیگری که حتی عمان ایر در آن با هتل‌ها یا اقامتگاه‌ها شراکت می‌کند ادغام شود.
•    دریافت ویزا عمان بر عهده مسافر است.
موارد موردنیاز برای ویزا: ویزا یک‌بار ورود که برای یک ماه اعتبار دارد برای 52 کشور به‌محض ورود به فرودگاه بین‌المللی مسقط صادر می‌شود. اطلاعات به‌روز ویزا را در سایت  www.rop.gov.om بخوانید.
•    رزرو صندلی در برنامه خانه سلطنتی اپرا مسقط از طریق سایت www.rohm.org.om امکان‌پذیر است.
•    اطلاعات فستیوال‌های مسقط را می‌توانید از سایت  www.muscat-festival.com داشته باشید.
گشت‌وگذار در مسقط
مکان‌های دیدنی: مسجد سلطان قابوس بزرگ، یک شاهکار معماری اسلامی به شمار می‌آید. کاخ الاعلام را که در قرن شانزدهم دژ نظامی پرتغالی‌ها بوده است را از دست ندهید.
ماجراجویی در فضای باز: به اسنورکل یا غواصی در آب‌های بکر بندر خیران بروید. دلفین‌های را تماشا کنید یا سفر دریایی در ساحل مسقط داشته باشید.
سواحل: مسقط سواحل شگفت‌انگیزی مانند ساحل قوروم، بندر الجیساح، ییتی، الخیران و البوستان دارد.
موزه‌ها: موزه بیت الزبیر، موزه تاریخ طبیعی، موزه کودکان و موزه عمان-فرانسه مکان‌هایی ایده آل برا آشنایی با تاریخ مسقط اند.
خرید: بازار قدیمی مو طراح مکانی ایده آل برای گردشگران است تا هدایا و سوغاتی‌های فوق‌العاده عمانی بخرند.
مکان‌های موردعلاقه:
بارکا
شهر ساحلی که 35 دقیقه با فرودگاه مسقط فاصله دارد. قلعه‌ای معروف دارد و مرکز شترسواری و گاوبازی‌های بدون خونریزی متداول است. همچنین مکانی محبوب برای لذت بردن از چشمه‌های آب گرم، کوه‌ها و واحه است. برخی از فعالیت‌های محلی آن عبارت‌اند از گشت‌وگذار در غارها، صخره‌نوردی، غواصی و صحرا نوردی ست.
کوه شمس
بلندترین کوه¬¬های عربستان است که حتی در تابستان نیز خنک است. فقط 210 کیلومتر با مسقط فاصله دارد و روستاهای زیبایی مانند الحمرا، مسیفات الابریین، غارهای معروف الهوتا و مسیرهای صحرا نودری فوق‌العاده دارد. راه رفتن در وادی النهر و رسیدن به روستای ساب بانی نباید فراموش شود. 
موسانا
شهر ساحلی که 45 دقیقه با فرودگاه مسقط فاصله دارد و آب و هوایی آفتابی و دلپذیر و سواحلی بکر دارد. وادی بانی خالد که به خاطر چشمه‌هایش معروف است در همان نزدیکی ست و بیلاد سایت که به دلیل مناظر فوق‌العاده‌اش در کل عمان معروف است نیز در همان نزدیکی ست. می‌توانید از مجلس الجن یکی از بزرگ‌ترین غارهای دنیا با ارتفاع 120 متر،  دیدن کنید.
رأس الجینز
شرقی‌ترین نقطه شبه‌جزیره عربستان که تقریباً 210 کیلومتر با مسقط فاصله دارد. یکی از سواحلی ست که لاک‌پشت‌های سبز در معرض انقراض در آن زندگی می‌کنند. بیش از 20،000 لاک‌پشت ماده هرسال برای خوابیدن روی تخم‌هایشان به ساحل برمی‌گردند. 
تورهای یک‌روزه
نیزوا- رانندگی در کوه‌های هاجر از راه واحه‌های فنجا و بیرکات المواز تا به نیزوا برسید و از قلعه تأثیرگذار قرن 17 ام نیزوا دیدن کنید.
غار الهوتا – یکی از بزرگ‌ترین غارهای جهان است که در پای کوه جبل الشمس قرارگرفته است.
کوه اخدهار – در عربی به کوه سبز نیز مشهور است. 3000 متر ارتفاع دارد و مناظری زیبا دارد.
عمان – خاسب
گشت‌وگذار در خاسب
دیدنی‌ها: در خاسب جاذبه‌های خیره‌کننده‌ای وجود دارد. با ماشین 4WD گردشی شگفت‌انگیز به جبل حریم داشته باشید و از ارتفاع 2000 متری و دیدی پانوراماتیک لذت ببرید.
به دیدن دژ نظامی خاسب بروید که توسط پرتغالی‌هایی که به دنبال تسلط بر تجارت دریایی هرمز بوده‌اند در قرن هفدهم ساخته‌شده است دیدن کنید.
عمان – سلاله
گشت‌وگذار در سلاله
دیدنی‌ها: مناظر فوق‌العاده، بازارهای سنتی، چشمه‌ها واحه‌های زیبا، روستاهای دهاتی، طبیعت وحشی، حومه‌های شهر دیدنی
جاذبه‌ها شامل موقایسی، چشمه‌های طبیعی در هرمان، تاوی اتیر است.

 

برچسب ها {{item}}