قوانین و مقررات

قوانین و مقررات عمومی

1-وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین جرائم اینترنتی و مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت می‌نماید و کاربران محترم آن موظفند هیچ‌گونه مطالب سیاسی و یا مغایر با شئونات اخلاقی و مذهبی کشور ایران را در این وب‌سایت قرار ندهند. در صورت اثبات این امر، شناسه‌ی کاربری این افراد لغو شده و تبعات این موضوع نیز بر عهده‌ی خود ایشان خواهد بود.

2-خدمات و محتوایی که توسط وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) تولید و عرضه می‌شود؛ جهت استفاده‌ در این وب‌ سایت تولید می‌شوند. هر گونه سوء استفاده از اطلاعات، عکس‌ها، نقشه‌ها، طرح‌ها، لوگو و از این وب‌ سایت پیگرد قانونی خواهد داشت و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی اجازه‌ی سوء استفاده از مطالب این وب ‌سایت را ندارد. ذکر مطالب این وب‌ سایت در اینترنت، تنها با ذکر نام و نشانی اینترنتی وب‌ سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر )  و لینک مطلب ذکر شده مجاز است و در رسانه‌های کاغذی، با کسب اجازه‌ی کتبی از مسئولان وب‌سایت. امکان پذیر می باشد .

3-اطلاعات شخصی کاربران در وب‌ سایت کاملاً محرمانه می‌باشد. لذا جهت حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر باید تعهد نماید تا عامل تلاش جهت هک کردن هر گونه اطلاعات موجود در سایت نبوده و هیچ‌گونه معاونت و یا مشارکتی با اشخاص حقیقی و یا حقوقی در این امر نداشته باشد. ضمناً کاربر تعهد می‌نماید که هر گونه اطلاع از توسل به هک کردن اطلاعات توسط شخص و یا موسسه‌ی دیگر را در اسرع وقت به مدیریت سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر )  اطلاع دهد.

4-کاربران تعهد می‌نمایند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌ سایت وارد کنند. در صورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، مسئولیت عواقب بعدی این عمل بر عهده‌ی کاربران خواهد بود.

5-کاربر تعهد می‌نماید هرگونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت در وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) اصلاح نماید. در غیر این‌صورت این وب ‌سایت هیچ مسئولیتی در قبال تبعات ناشی از عدم صحت اطلاعات موجود نخواهد داشت.

6-وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازد و در قبال شرایط، کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز مسئولیتی را بر عهده نخواهد داشت.

7-هرگونه سوء استفاده از نام خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) ، سایت اینترنتی خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) ، مکاتبه از طرف خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر )  و یا استفاده از نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده از طریق شکایت به مراجع قانونی ذی‌صلاح، دادگاه‌های رسیدگی به جرائم اینترنتی در داخل و یا خارج از کشور و نیز اطلاع‌رسانی به سرویس دهندگان و سرویس گیرندگان اینترنتی قابل پیگرد خواهد بود.

8-وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) اطلاعات شخصی کاربران را با هیچ مجموعه‌ی دیگری به اشتراک نخواهد گذاشت و مراجع ذی‌صلاح فقط در صورت موارد مصرح در قانون، امکان استفاده از این اطلاعات را خواهند داشت.

9-وب‌ سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) مسئولیتی در مورد محتوای وب‌ سايت‌هایی که به آن‌ها لینک داده است، ندارد. این لینک‌ها به منزله‌ی تایید یا ارتباط ما با تولیدکنندگان آن‌ها نیست.

 

 شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما

1-عملیات خرید بلیط در وب ‌سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، تعهد می‌دهد که از کلیه‌ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.

 2-هنگام ثبت‌نام و رزرو بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. امکان اصلاح نام مسافر وجود ندارد و وب سایت خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده ندارد.

3-امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مسافر پس از خرید نهایی بلیط وجود ندارد. برای اصلاح اطلاعات، باید بلیط کنسل شده و مجدداً خریداری شود.

4-بلیط خریداری شده، متعلق به مسافری است که مشخصات خود را در سیستم وارد کرده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و پاسپورت، مسافر پذیرش نخواهد شد.

5-در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت خریدار و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد.لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.

6-مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بعهده مسافر است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

7-ممکن است حین فرآیند خرید و پرداخت وجه بلیط، پرواز پر شود. اگر این اتفاق بعد از کسر مبلغ از حساب شما رخ بدهد، مبلغ بلیط به اعتبار شما افزوده می‌شود و می‌توانید دوباره برای خرید بلیط اقدام کنید. کسر مبلغ از حساب شما به منزله‌ی اخذ قطعی بلیط نیست.

8-پس از انجام پرداخت و تایید آن، رزرو و خرید قطعی شده و بلیط به ایمیل مسافر ارسال می‌شود. هنگام مراجعه به فرودگاه ، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.

9-در صورت کنسل کردن بلیط، قیمت آن با کسر مقدار جریمه بلافاصله به اعتبار کاربر سایت افزوده خواهد شد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می‌باشد.

10-طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز می‌شوند یا کسانی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند  بنابراین خواهشمند است با همکاران پشتیبانی خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) تماس بگیرید.

11-در صورت گرفتن رزرو ، تنها 24 ساعت اعتبار دارد و در صورت درخواست بلیط حتما تا قبل از پایان زمان مربوطه با پشتیبانی تماس فرمایید .

12-امکان رزرو بلیت آنلاین جهت ارایه به سفارت وجود ندارد ،لطفا در صورت نیاز با همکاران ما  تماس بگیرید.

13-به منظور رسیدن  به موقع به فرودگاه و جا نماندن از پرواز ، به زمان طی کردن  مسافت بین محل اقامت تا فرودگاه و هنگام رسیدن به فرودگاه  ، به ترمینالهای ورودی و خروجی توجه نمایید.

14-مسافرین محترم بمنظور سهولت در انجام کارهایتان می توانید عوارض خروج از کشور را قبل ازپرواز در یکی از شعب بانک ملی در سطح شهر پرداخت نمایید.

عوارض خروج از کشور :  برای بار اول در سال  2200000ریال ، بار دوم 3300000 ریال ، بار سوم 4400000 ریال

15-امکان خرید بلیط یکطرفه  امکان پذیر نمیباشد و فقط تنها زمانی امکان پذیر است که مسافرشامل یکی از شرایط زیرباشد:

    • - مسافر پاسپورت کشور مقصد را داشته باشد ، یا دارای اقامت دایم ویاموقت کشور مقصد باشد.
    • - ویزای بلند مدت با تاریخ اعتبار بیش از یکسال (بطور مثال ویزای دانشجویی،کار،...) داشته باشد
    • - داشتن بلیط در  ادامه مسیر

16-مسافرین محترم با توجه به اینکه بعضی از شهرها دارای دو فرودگاه میباشند در موقع رزواسیون ورود و خروج پرواز را با دقت ملاحظه و سپس اقدام نمایید و یا با همکاران ما تماس بگیرید.

شرایط ویزا و اقامت 

1-شهروندان ایرانی می تواند جهت اخذ ویزای ورود به کشور عمان ، در فرودگاه مسقط به واحد VISA SECTION مراجعه و با پرداخت مبلغ 6 ریال عمانی ویزای 10 روزه و 20 ریال عمانی ویزای 30 روزه دریافت کند .

2- شهروندان ایرانی برای سفر به اکثرکشورها احتیاج به اخذ ویزا دارند. لطفا قبل از خرید بلیت و شرایط ویزای کشور مقصد مورد نظر و ویزای ترانزیت (کشورها و شهرهایی که در فرودگاهشان مدت زمان کوتاهی توقف دارید) را چک بفرمایید و در صورت نیازبه داشتن اطلاعات کافی ؛ با همکاران  ما در خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) تماس بگیرید.

3- قبل از خرید بلیط لطفا به دریافت ویزا برای ورود به کشورهای نیازمند به ویزا ، تاریخ شروع ویزا ، تاریخ انقضای ویزا و حداکثرزمان ممکن برای اقامت که توسط سفارت  در ویزا درج شده است را دقت فرمایید . عدم دقت و در نظر نگرفتن شرایط مذکور و پیش آمدن هر گونه مشکل  ازبابت موارد ذکر شده بر عهده ی مسافر میباشد . لطفا درصورت گرفتن ویزا حداقل 2روز قبل از زمان پرواز اطلاعات ویزا را به همکاران ما در خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر ) اطلاع دهید.

4-در صورتیکه مسافر بلیط خود را خریداری نموده در حالیکه  هنوز ویزای خود را از سفارت دریافت نکرده است یا ویزای وی  از طرف سفارت مرفوض گردیده یادر صورتیکه تاریخ ویزای دریافتی با تاریخ بلیط مطابقت ندارد، خطوط هوایی بین المللی سفیران ( عمان ایر )  هیچ گونه مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده توسط مسافر را  نداشته  و اعمال هرگونه تغییر در این بلیط مشمول قوانین کنسلی وپرداخت جریمه خواهد شد.

5-مسافران در صورت ترانزیت در بعضی از کشورهای اروپایی و امریکایی درصورت توقف بیش از 8 ساعت باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

6-مسافران در مسیر های امریکا و کانادا در صورت داشتن ویزا ،گرین کارت و پی ار کارت ؛ ودر صورت توقف ( ترانزیت ) در بیش از دو کشور اروپایی که در حوزه شنگن؛ احتیاج به  ویزای شنگن دارند.

7-با داشتن  ویزای توریستی شنگن ؛ ورود مسافران باید به همان کشوری باشد که ویزا را از آن سفارت دریافت کرده اند..

8-مسافران در صورت داشتن ویزای شنگن 1بار ورود ،در صورت خروج  ازحوزه کشورهای شنگن  اجازه ورود مجدد را ندارند.

9-مسافرین با پاسپورت ایرانی برای ورود به بعضی از کشورها نیاز به اخذ ویزا ندارند اما گاهی برای سفر به یک کشور بدون  نیاز به اخذ ویزا؛ نیاز به عبور از یک یا چند کشور هستید که مستلزم دریافت ویزا هستید .برای پرواز به بعضی از کشورهای امریکا و اقیانوسیه بدلیل نداشتن پرواز مستقیم باید از کشورهایی عبور کنید و توقف داشته باشید که نیازمند ویزای آن کشورها هستید. لطفا قبل از سفر به این کشورها اطلاعات لازم را کسب یا قبل از خرید بلیت با همکاران ما تماس بگیرید.

 

قوانین کلی مسیر آمریکاو کانادا

1- مسافران در مسیر  آمریکا و کانادا  ،اگر تا رسیدن به مقصد دوبار توقف در شهرهای این کشورها را داشته باشند در اولین توقف در آمریکاوکانادا بارشان تحویل داده می شود و مسافران باید خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.

2-مسافران در مسیرهای امریکا و کانادا به محض وارد شدن به اولین شهردر این کشورها به دلیل چک شدن  ویزا میبایست مدت زمان ترانزیت تا پرواز بعدی خود حداقل 3ساعت بعد تنظیم نمایند .

3-مسافران در مسیرهای امریکا با داشتن مدرک ویزا و گرین کارت ، با پاسپورت ایرانی علاوه بر6 ماه اعتبار اززمان خروج از ایران ،  از تاریخ برگشت مسافر  نیز6 ماه  اعتبار الزامی است.

4-مسافران در مسیرهای امریکا و کانادا اگر پاسپورت دومی دارند ، طبق مشخصات پاسپورت دوم ، خرید  بلیط  باید صورت بگیرد.

( خرید بلیط با مشخصات پاسپورت دوم باشد ) .

5-برای سفر به کشورهای امریکای جنوبی در صورت گذشتن از اروپا وازطریق ایرلاینهای اروپایی، ویزای ترانزیت  آن شرکت  هواپیمایی که بلیط را صادر نموده  لازم است.

6- مسافرین محترم ایرانی که دارای پاسپورت اروپایی یا سایر کشورها میباشند باید قبل از سفر به آمریکا جهت اخذ ویزا آمریکا اقدام نمایند.

7- در صورتی که ترانزیت مسافر محترم در مسیر کانادا از کشور انگلستان باشد بررسی مدارک و اجازه پرواز مشروط به صلاحدید مامور گذرنامه این کشور است و عمان ایر مسئولیتی در این مورد ندارد.

 

 


 

 

 

 

 

برچسب ها {{item}}